Digitaalisessa markkinointiviestinnässä tekniikka on hyvä renki mutta huono isäntä. Tekniset ratkaisut eivät ole itseisarvo, vaan niiden on ennen muuta tuettava toiminnallisuutta, käytettävyyttä, löydettävyyttä ja myös elämyksellistä käyttäjäkokemusta.
Siksi emme ole sitoutuneet mihinkään yksittäiseen tekniseen ratkaisuun tai alustaan. Digitaalisen markkinointiviestinnän tekniset asiantuntijamme kartoittavat yhdessä konsepti- ja visuaalisten suunnittelijoiden kanssa asiakkaan tavoitteiden ja käyttötarkoituksen mukaan toimintavarman ja edistyksellisen ratkaisun.
Usein toimitamme tarvittavan tekniikan itsenäisesti asiakkaalle tai toimimme asiakkaan teknisen alustan puitteissa. Mutta myös kolmikantainen toimintamalli, jossa yhteistyötä täydentää myös erikoistunut teknologiatoimittaja, yleistyy jatkuvasti.
